Skocz do treści

Barbara Rogala

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, kształciła się w klasie śpiewu pod kierunkiem prof. Urszuli Kryger.

Współpracowała z takimi zespołami jak: Londyński Gabrieli Consort Choir, Chór Filharmonii Łódzkiej, Zespół Wokalny Vivid Singers, Chór i Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej czy Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej. Uczestniczyła w kursach prowadzonych m.in. przez prof. Piotra Łykowskiego, prof. Stefana Kamasę, Christiana Eulera i dr Katarzynę Dondalską. Koncertowała w Niemczech, Belgii, Francji, Irlandii, Szwecji, Ukrainie, Włoszech i Polsce.

Zaśpiewała m.in. w utworze „Stabat Mater” kompozycji Jana Chrzciciela Pergolesiego czy koncercie „Jesu spes mea” kompozycji S. Szarzyńskiego
(w Filharmonii Łódzkiej). Wykonała także kantaty J. S. Bacha: 51, 49 i 209 (dwie ostatnie w ramach Maratonu Bachowskiego). W ramach recitalu dyplomowego zaśpiewała kantatę 91 tego kompozytora. Wystąpiła na AŻ Festiwalu oraz Festiwalu Królów Polskich w repertuarze barokowym.

Wraz z zespołem Kapela Polonica, z którym w 2018 roku wydała płytę „Kantaty sakralne” J. F. Telemanna, wzięła udział w wielu wydarzeniach życia muzycznego w Polsce,
m.in. na Festiwalu Słowo i Muzyka u Jezuitów w Łodzi, Festiwalu Muzyki Dawnej w Żninie, Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej, Festiwalu „Kolory Polski” czy Międzynarodowym Festiwal im. J. I. Schnabla
w Nowogrodźcu. Ponadto wraz z pianistką Dobrochną Jachowicz-Zakrzewską współtworzy Rogala & Jachowicz Duo, z którym wykonuje program oparty na polskiej liryce wokalnej.

Współpracuje i nagrywa z międzynarodowym projektem PGR – Polish Psalter, z którym koncertowała w Polsce,
oraz na zaproszenie Instytutu Polskiego w Paryżu i Sztokholmie.
W 2018 roku uczestniczyła w projekcie wykonania nieznanych pieśni patriotycznych akompaniowana przez kwartet smyczkowy Apertus i Befane. Zaśpiewała na koncercie jubileuszowym z okazji 60-lecia pracy artystycznej Teresy Żylis-Gary. Od marca roku 2019 współtworzy Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej.

pl_PLPL